Anmäl dig till skridskoskolan nu!
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Klubbtävlingar 2019-2020
Djursholmstrofén
  • UB15: 
    • Liv K.M., 1:a, 32,29p (PB). 
  • Miniorer B:
    • Leija S., 5:a, 24,05p (PB).
    • Embla L. F., 20:e, 20,38p (PB).

    Isidor 2019
    • Junior B1: Sofia P, 13:e, 26,95p.
    • Ungdom B15:
      • Idun L. F., 4:a, 27,95p.
      • Liv K. M., 12:a, 24,99p.
      • Eistla L. F., 14:e, 24,77p.

    Maxi Haninge Pokalen
    • Junior B1: Sofia P., 7:a, 29,19p.
    • Junior B2: Emma V., 7:a, 22,60p.
    • UB15: 
      • Liv K.M., 2:a, 26,14p. 
      • Idun L.F., 20:e, 20,58p. 
      • Eistla L.F., 26:e, 20,00p.
    • Miniorer B:
      • Leija S., 6:a, 21,60p.
      • Embla L. F., 20:e, 17,42p.

    Österskäret
    • Junior B1: Sofia P., 7:a, 28,65p.
    • Junior B2: Emma V., 6:a, 25,17p.
    • UB15: 
      • Liv K.M., 2:a, 27,61p. 
      • Eistla L.F., 10:a, 24,17p.  
    • UB13: Ronja S., 2:a, 32,28p.
    • Miniorer B:
      • Leija S., 3:a, 22,08p.
      • Embla L. F., 7:a, 19,30p.

    Salemtrofén 2019
    • Junior B: Emma V, 7:a, 20,95p.
    • Ungdom B13: Ronja S., 2:a, 28,37p. 
    • Ungdom B15:
      • Liv K. M., 9:a, 25,43p.
      • Idun L. F., 23:a, 21,90p.
      • Eistla L. F., 31:a, 20,26p.
    • Miniorer B:
      • Leija S, 7:a, 21,89p
      • Embla L. F., 14:e, 19,56p. 
    Klubbtävlingar 2018-2019
    Älta Cupen
    • Minior B: Frida H, 1:a, 27,54 p.
    • Ungdom B 13: Liv K M, 3:a, 20,54 p.
    • Ungdom B 15: Emma V, 4:a,  21,04 p.

    Isidor
    • Ungdom B, pojkar: Charles J. 1:a, 27,51 p
    • Ungdom B 15, 2: Emma V., 4:a, 20,41 p.
    • Ungdom B 13, blå: Ronja S., 2:a, 26,40 p.
    • Ungdom B 13, röd: Liv K.M., 7:a, 19,42p.

    Sveatrofén
    • Ungdom B 15,1: Sofia P., 10:a, 21,82 p.
    • Ungdom B 15,3: Emma V., 3:a, 21,76 p.
    • Ungdom B 13: Ronja S., 10:a, 21,24 p.
    • Minior B: Frida H., 1:a, 27,56p.

    Länna Sport Pokalen
    • Ungdom B, pojkar: Charles J. 1:a, 24,41 p
    • Ungdom B 15,1: Sofia P., 10:a, 18,94 p.
    • Ungdom B 15,2: Emma V., 4:a, 21,52 p.
    • Ungdom B 13: Ronja S., 21:a, 16,27 p.

    Österskäret
    • Ungdom B, pojkar: Philip N. 1:a 31,95 p; Charles J. 2:a, 27,14 p
    • Miniorer B: Frida H. 10:a, 20,13 p. 

    Roslagstrofén
    • Miniorer B: Frida H., 5:a, 19,41 p.
    • Ungdom B 13: Ronja S., 12:a, 16,01 p.
    • Ungdom B, pojkar:
    • Philip N., 1:a, 26.97 p.
    • Charles J., 2:a, 21,89 p.
    Följ VKK
    Kontakt
    Vallentuna Konståkningsklubb
    Postadress:
    Parkvägen,
    186 46, Vallentuna
    Bankgiro:

    5013-4626

    E-post:
    info@vallentunakk.se
    Swish:

    123 290 99 76

     
    Tajt ekonomiskt nu? Sök hjälp med träningsavgiften
    Skridskovård
    Följ oss på YouTube
    Följ oss på Facebook
    Följ oss på Insta
    Instagram
     
    Huvudsponsorer
     
    Stöd VKK via Sponsorhuset
    Stöd VKK via Gräsroten
    VKK på Twitter: