Anmäl dig till VKK:s skridskoskola!
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
A-Tävlingar, 2020-2021
MAXI Haninge Trofén:
  • Ungdom 15A, flickor: Sofia W, 13:e, 63.90p.
  • Ungdom 15A, pojkar: Charlie J, 2:a, 70.04p (PB); Philip N, 4:a, 53.36p.
  • Minior A. Leija s, 3:a, 28.85p.
Tibropokalen:
  • Minior A: Leija S, 4:a, 30.10p, (PB).
Tyresö Cupen:
  • Ungdom 15A, flickor: Sofia W, 8:a, 64.08p.
  • Ungdom 13A, flickor: Frida H., 5:a, 75.04p (PB).
A-Tävlingar, 2019-2020
Helgesson Trophy
  • Junior A: Mona B., 5:a, 92,15p.
  • Ungdom 15 A: Tyra L., 2:a, 72,32p.
  • Ungdom 13 A: Frida H., 3:a, 68,02p (PB), Ronja S., 5:a, 60,08p (PB).  

Distriktmästerskap (UDM) för Ungdom
  • Ungdom 15 A: Tyra L., 8:a, 65,31p.
  • Ungdom 13 A: Frida H., 1:a, 63,49p, Ronja S., 23:a, 54,18p.  
  • Ungdom, pojkar: Philip N., 1:a, 64,84p, Charles J., 2:a, 56,84p.

Distriktmästerskap (JDM) för Juniorer
  • Junior A: Mona B., 5:a, 96,81p (PB). 

Tyringe Hoppet
  • Junior A: Mona B., 4:a, 91,89p (PB). 
  • Ungdom 15 A: Tyra L., 2:a, 72,20p.
  • Ungdom 13 A: Frida H., 1:a, 66,29p (PB). 

Älta Trophy:
  • Ungdom 15 A: Tyra L., 1:a, 72,48p (PB).
  • Ungdom 13 A: Frida H., 2:a, 62,68p.

Maxi Haninge Trofén:
  • Ungdom 15 A: Tyra L., 3:a, 70,05p.

Öresundshoppet 2019:
  • Junior A: Mona B., 2:a, 89,42p.
  • Ungdom 15 A: Tyra L., 3:a, 63,97p.
  • Ungdom 13 A: Frida H., 3:a, 60,31p.  

Luleå, A-Tävling
U15:
  • Charlie J., 6:a, 56,23p.
  • Philip, 7:a, 53,75p.
Tyresö Cupen, A-Tävling
  • Mona, 5:a, 85,33p.
A-tävlingar, 2018-2019
Lars G:s Pokal, Tibro
U15:
  • Mona B., 12:a, 68,38p.
  • Philip, 3:a i pojkklassen, 51,48p.
VFKK Kristallen
U15:
  • Tyra L., 2:a, 66,70 p.
  • Mona B, 3:a, 66,54 p.
U13
  • Isabelle L, 5:a, 52,50 p
SKK-Pokalen (DM)
U15:
  • Mona B., 6:a, 68,57 p.
  • Tyra L, 11:a, 63,86 p.
  • Philip 2:a i pojkklassen, 54,97p.
U13
  • Isabelle L, 28:a, 52,17 p
Björkcupen:
  • U13, Isabelle L, 7:a, 52,84 p.

HIQ-Cupen
U15:
  • Mona B., 4:a, 70,55 p.
  • Tyra L, 12:a, 63,65 p.
U13
  • Isabelle L, 7:a, 53,77 p.
Älta Trophy
U15:
  • Mona B., 4:a, 62,35 p.
  • Tyra L, 5:a, 59,50 p.
U13
  • Isabelle L, 12:a, 48,36 p.
Oxen Cup, Mariestad:
  • Mona B., 2:a, 70,42 p (PB).
  • Tyra L. 5:a, 67,16 p (PB).
Följ VKK
Kontakt
Vallentuna Konståkningsklubb
Postadress:
Parkvägen,
186 46, Vallentuna
Bankgiro:

5013-4626

E-post:
info@vallentunakk.se
Swish:

123 290 99 76

 
Tajt ekonomiskt nu? Sök hjälp med träningsavgiften
Skridskovård
Följ oss på YouTube
Följ oss på Facebook
Följ oss på Insta
Instagram
 
Huvudsponsorer
 
Stöd VKK via Sponsorhuset
Stöd VKK via Gräsroten
VKK på Twitter: