Anmäl dig till VKK:s skridskoskola!
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
 
Miniläger under höstlovet v44, 2020
Skridsko- & konståkningsskolan (KÅSK) erbjuds träning varje dag under minilägret på höstlovet v44! 
  • Måndag: Isträning kl 14:10-15:00 följt av stretching 15:10-15:40.
  • Tisdag: Isträning kl 15:10-16:00 följt av markträning 16:10-16:40.
  • Onsdag, torsdag och fredag: Isträning kl 16:10-17:00 följt av markträning 17:10-17:40.
  • Under helgen tränar vi på de vanliga tiderna.
  • Avgift är 599 kr, för de som redan deltar i skridskoskolan! Anmäl dig här »
    För Speed, UTV, C1, A2, A1 och V1 ingår minilägret i månadsavgiften. Vi tar även emot åkare från andra klubbar. Hör av dig till camp@vallentunakk.se för mer information.
    • Vi har följande istider:
      • Måndag kl 13-15.
      • Tisdag och onsdag, kl 13-18 i A-hallen.
      • Torsdag, kl 13-19 i A-hallen.
      • Fredag, kl 13-18  i A-hallen samt kl 19:15-21:15 i B-hallen.
      • Under lördag och söndag har vi de vanliga träningstiderna, se schemat »
    Vuxen- och showgruppen tränar som vanligt men vi kommer antagligen att erbjuda några extratider på is. Ingen extra avgift kommer att utgå.
    Schema, miniläger vecka 44

    Isträning i denna stil. All isträning i Vallentuna, A-hallen.

    Markträning i denna stil.

    Dansträning i denna stil. Dansen är i klubbrummet.

    Stretching i denna stil.

    A-Hallen

     

    Mån

    Tis

    Ons

    Tor

    Fre

    Lör

    Sön

    08:00

     

     

     

     

     

     

    V1,A1

    V1,A1

    08:30

     

     

     

     

     

     

    V1,A1

    V1,A1

    09:00

     

     

     

     

     

     

    V1,A1

    V1,A1

    09:30

     

     

     

     

     

     

    V1,A1

    V1,A1

    10:00

     

     

     

     

     

     

    V1,A1

    V1

    10:30

     

     

     

     

     

     

    V1,A1

    V1

    11:00

     

     

     

     

     

     

     

     

    11:30

     

     

     

     

     

     

     

     

    12:00

     

     

     

     

     

    UTV

     

     

    12:30

     

     

     

     

     

    UTV

     

     

    13:00

     

    C1,Sh

    V1,A1

    V1

    V1

    A2,UTV
    Sp

     

     

    13:30

     

    C1,Sh

    V1,A1

    V1

    V1

    A2,UTV
    Sp

     

     

    14:00

     

    KÅSK,
    C1

    V1,A1

    V1,A1

    V1,A1

    V1,A2
    UTV

     

     

    14:30

     

    KÅSK,
    C1

    V1,A1

    V1,A1

    V1,A1

    V1,A2

     

     

    15:00

     

    C1

    KÅSK

    Sp,V1
    A1

    UTV,A1
    V1

    A1,V1

    V1,A2

     

     

    15:30

     

     

    KÅSK

    Sp,V1

    UTV,A1

    A1,V1

    V1,A2
    Test i
    Häg.

     

     

    16:00

     

     

    A2,UTV

    C1,V1

    KÅSK
    UTV,Sp
    A1,C1

    KÅSK
    A2,UTV
    A1

    KÅSK
    C
    1,A2
    A1

     

     

    16:30

     

     

    A2,UTV

    C1

    KÅSK
    UTV,Sp
    C1

    KÅSK
    A2,UTV
    A1

    KÅSK
    C
    1,A1

     

     

    17:00

     

     

    C1,A2
    UTV

    A2,C1
    KÅSK
    Sp,UTV

    A2,UTV

    A1,C1

     

     

    17:30

     

     

    C1,A2
    UTV

    A2,C1
    KÅSK
    Sp,UTV

    A2,UTV

    A1,C1

     

     

    18:00

     

     

     

    A2,C1

    C1
    Vx,Sh

    UTV,A2

     

     

     

    18:30

     

     

     

    A2

    C1
    Vx,Sh

     

     

     

    19:00

     

     

     

     

     

     

     

    19:30

     

     

     

     

     

     

     

     

    20:00

     

     

     

     

     

     

     

     

    20:30

     

     

     

     

     

     

     

    21:00

     

     

     

     

     

     

     

     

    21:30

     

     

     

     

     

     

     

     

    22:00

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    B-Hallen

     

    Mån

    Tis

    Ons

    Tor

    Fre

    Lör

    Sön

    08:15

     

     

     

     

     

     

     

     

    08:45

     

     

     

     

     

     

     

     

    09:15

     

     

     

     

     

     

     

     

    09:45

     

     

     

     

     

     

     

     

    10:15

     

     

     

     

     

     

    A2,UTV

    A2,UTV

     

    10:45

     

     

     

     

     

     

    A2,UTV

    A2,UTV

     

    11:15

     

     

     

     

     

    KÅSK
    A2,UTV

    A2,UTV

    11:45

     

     

     

     

     

    KÅSK
    A2,UTV

    A2,UTV

    12:15

     

     

     

     

     

     

    Sh

    KÅSK

    A2,UTV

    12:35
    Sp,

    12:45

     

     

     

     

     

     

    Sh

    KÅSK

    Sp,A2

    13:15

     

     

     

     

     

     

    C1,Sp

    Sp,KÅSK

    13:45

     

     

     

     

     

     

    C1,Sp

    Sp,KÅSK

    14:15

     

     

     

     

     

     

    C1

    KÅSK

    14:45

     

     

     

     

     

     

    C1

    KÅSK

    15:15

     

     

     

     

     

     

    C1

     

    15:45

     

     

     

     

     

     

    C1

     

    16:15

     

     

     

     

     

     

     

     

    16:45

     

     

     

     

     

     

     

     

    17:15

     

     

     

     

     

     

     

     

    17:45

     

     

     

     

     

     

     

     

    18:15

     

     

     

     

     

     

     

    C1

    18:45

     

     

     

     

     

     

     

    C1

    19:15

     

     

     

     

    Disco

    Vx,Sh
    Fri

    C1

    19:45

     

     

     

     

     

    Disco

    Vx,Sh
    Fri

    C1

    20:15

     

     

     

     

     

    Vx,Sh

     

    Sh,Vx

    20:45

     

     

     

     

    Vx,Sh

     

    Sh,Vx

    21:15

     

     

     

     

     

     

     

     

    21:45

     

     

     

     

     

     

     

     

    22:15

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    Läger 2020-2021
    Miniläger:
    • Höstlovet, vecka 44.
    • Jullovet.
    • Sportlovet.
    • Påsklovet.
    Hitta till ishallen
    Följ VKK
    Kontakt
    Vallentuna Konståkningsklubb
    Postadress:
    Parkvägen,
    186 46, Vallentuna
    Bankgiro:

    5013-4626

    E-post:
    info@vallentunakk.se
    Swish:

    123 290 99 76

     
    Tajt ekonomiskt nu? Sök hjälp med träningsavgiften
    Skridskovård
    Följ oss på YouTube
    Följ oss på Facebook
    Följ oss på Insta
    Instagram
     
    Huvudsponsorer
     
    Stöd VKK via Sponsorhuset
    Stöd VKK via Gräsroten
    VKK på Twitter: