Anmäl dig till höstens skridsko- & konståkningsskola!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Foto, IdrottsFoto 2020
 
Välkommen till Vallentuna Konståkningsklubb
"Konståkning för alla" är vårt motto — vårt mål är att ta till vara på åkarnas intresse och utveckling oavsett nivå och ambition. Vi har troget och konsekvent skapat en meningsfull fritid för många barn, unga och vuxna i Vallentuna sedan 1984.
 
Styrelsen, 2021-2022
Ed Fontes, ordförande  
Lars Söderlund, kassör Sara Leffler-Sjölander, sekreterare
Niklas Frisell, ledamot
niklas@vallentunakk.se 
Ulrika Holm, ledamot  
ulrika@vallentunakk.se 
 
Helen Harvigsson, ledamot  
helen@vallentunakk.se
Lena Simlund, ledamot
 Suppleanter: 
 Marcus Dahlberg: marcus@vallentunakk.se
 Sasha Kordnejad: sasha@vallentunakk.se
 Katarina Maunsbach: katarina@vallentunakk.se
 
 
Chefstränare:
 Vyachek Chiliy:  vyachek@vallentunakk.se
Verksamhetsplan, 2021-2022

Verksamhetsplanen för denna säsong finns här »

Elitlicens

Vallentuna Konståkningsklubb är en licensierad elitklubb inom Svenska Konståkningsförbundet (SKF). Vi har åtagit oss att följa SKF:s riktlinjer och policys för idrottsklubbar med hög ambition på träning, utbildning och även värdegrundsarbete för ett sunt idrottande. Elitlicensen gäller till och med säsongen 2021-2022.

 
Hitta till oss:
Följ VKK
Kontakt
Vallentuna Konståkningsklubb
Postadress:
Parkvägen,
186 46, Vallentuna
Bankgiro:

5013-4626

E-post:
info@vallentunakk.se
Swish:

123 290 99 76

 
Tajt ekonomiskt nu? Sök hjälp med träningsavgiften
Skridskovård
Följ oss på YouTube
Följ oss på Facebook
Följ VKK
 
Huvudsponsorer
 
Stöd VKK via Sponsorhuset
Stöd VKK via Gräsroten
VKK på Twitter: