Anmäl till VKKs sommarläger!
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Foto, IdrottsFoto 2023
 
Välkommen till Vallentuna Konståkningsklubb
"Konståkning för alla" är vårt motto — vårt mål är att ta till vara på åkarnas intresse och utveckling oavsett nivå och ambition. Vi har troget och konsekvent skapat en meningsfull fritid för många barn, unga och vuxna i Vallentuna sedan 1974.
 
Styrelsen, 2023-2024
Ed Fontes, ordförande  
Anastasiya Aletto, kassör Helen Harvigsson, sekreterare 
helen@vallentunakk.se
Christian Lundén, ledamot
christian@vallentunakk.se 
Ulrika Holm, ledamot  
ulrika@vallentunakk.se 
Lena Simlund, ledamot Nermin Mutevelic, ledamot
 
 Suppleanter: 
 Erik Åkman: erik@vallentunakk.se
 Julia Gårdman: julia@vallentunakk.se
 Katarina Maunsbach: katarina@vallentunakk.se
 
 
Chefstränare:
Vyachek Chiliy:  vyachek@vallentunakk.se
 
Trygghets- och värdegrundsansvarig:
Helen Harvigsson, helen@vallentunakk.se
 
Adress:
Vallentuna Konståkningsklubb
Parkvägen
186 48, Vallentuna
 
Organisationsnummer:
816000-4076 
 
Verksamhetsplan, 2023-2024

Verksamhetsplanen för denna säsong finns här »

 
Hitta till oss:
Följ VKK
Kontakt
Vallentuna Konståkningsklubb
Postadress:
Parkvägen,
186 46, Vallentuna
Bankgiro:

5013-4626

E-post:
info@vallentunakk.se
Swish:

123 290 99 76

 
Slipning och skridskovård
Följ VKK
 
Guldsponsorer
 
 
 
 
Stöd VKK via Sponsorhuset
Stöd VKK via Gräsroten
VKK på Twitter: