Anmäl dig till VKK:s skridskoskola!
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Foto, IdrottsFoto 2020
 
Välkommen till Vallentuna Konståkningsklubb
"Konståkning för alla" är vårt motto — vårt mål är att ta till vara på åkarnas intresse och utveckling oavsett nivå och ambition.

Styrelsen
Ed Fontes, ordförande 
Lars Söderlund, kassörSara Leffler-Sjölander, sekreterare
Peter Degling, ledamot
peter@vallentunakk.se 
Ulrika Holm, ledamot  
ulrika@vallentunakk.se 
Jessica Lennquist Fixelius, ledamot  
jessica@vallentunakk.se
Lena Simlund, ledamot
 Suppleanter: 
 Helen Harvigsson: helen@vallentunakk.se
 Katarina Maunsbach: katarina@vallentunakk.se
 

Chefstränare:
 Vyachek Chiliy:  vyachek@vallentunakk.se
Verksamhetsplan, 2019-2020
Verksamhetsplanen för denna säsong finns här »
Elitlicens
Vallentuna Konståkningsklubb är en licensierad elitklubb inom Svenska Konståkningsförbundet (SKF). Vi har åtagit oss att följa SKF:s riktlinjer och policys för idrottsklubbar med hög ambition på träning, utbildning och även värdegrundsarbete för ett sunt idrottande. Elitlicensen gäller till och med säsongen 2020-2021.
Hitta till oss:
Följ VKK
Kontakt
Vallentuna Konståkningsklubb
Postadress:
Parkvägen,
186 46, Vallentuna
Bankgiro:

5013-4626

E-post:
info@vallentunakk.se
Swish:

123 290 99 76

 
Tajt ekonomiskt nu? Sök hjälp med träningsavgiften
Skridskovård
Följ oss på YouTube
Följ oss på Facebook
Följ oss på Insta
Instagram
 
Huvudsponsorer
 
Stöd VKK via Sponsorhuset
Stöd VKK via Gräsroten
VKK på Twitter: