Anmäl dig till VKK:s Skridsko- & Konståkningsskola
Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
 
Välkommen till Vallentuna Konståkningsklubb
"Konståkning för alla" är vårt motto — vårt mål är att ta till vara på åkarnas intresse och utveckling oavsett nivå och ambition.

Styrelsen
Ed Fontes, ordförande 
Lars Söderlund, kassörSara Leffler-Sjölander, sekreterare
Jen Bea, ledamot
jen.bea@vallentunakk.se
Eva Filppa, ledamot

Lena Simlund, ledamot
Jesper Vestman, ledamot
jesper@vallentunakk.se 
   
 Suppleanter: 
 Cecilia Carrick:  cecilia@vallentunakk.se
 Peter Degling:  peter@vallentunakk.se 
 Jessica Lennquist Fixelius:  jessica@vallentunakk.se


Chefstränare:
 Vyachek Chiliy:  vyachek@vallentunakk.se
Verksamhetsplan, 2019-2020
Verksamhetsplanen för denna säsong finns här »
Elitlicens
Vallentuna Konståkningsklubb är en licensierad elitklubb inom Svenska Konståkningsförbundet (SKF). Vi har åtagit oss att följa SKF:s riktlinjer och policys för idrottsklubbar med hög ambition på träning, utbildning och även värdegrundsarbete för ett sunt idrottande. Elitlicensen gäller till och med säsongen 2020-2021.
Hitta till oss:
Kontakt
Vallentuna Konståkningsklubb
Postadress:
Parkvägen,
186 46, Vallentuna
Bankgiro:

5013-4626

E-post:
info@vallentunakk.se
Swish:

123 290 99 76

Följ VKK
 
Anmäl dig till VKK:s Skridskoskola
Tajt ekonomiskt nu? Sök hjälp med träningsavgiften
Skridskovård
Följ oss på YouTube
Följ oss på Facebook
Följ oss på Insta
Instagram
 
Stöd VKK via Gräsroten
Stöd VKK via Sponsorhuset